Městská realitní agentura pokračuje v opravách uvolněných bytů také během prázdninových měsíců. Noví nájemníci se mohou těšit na výrazně lepší komfort bydlení. Generální oprava bytu, která zahrnuje nové rozvody elektřiny, výměnu kuchyňské linky, sanitárního zařízení, obkladů, podlah a omítek, se pohybuje mezi 100 až 240 tisíci Kč v závislosti od velikosti bytu.  K dnešnímu dni bylo do oprav volných bytů investováno téměř 38,2 milionů korun.

Už dříve zvýšila MRA minimální požadavky na standardy konstrukčních prvků a zařizovacích předmětů bytu i kvality požadované práce. „Naši zaměstnanci zpřísnili průběžnou kontrolu opravovaných bytů. K dnešnímu dni bylo do oprav volných bytů investováno téměř 38,2 milionů korun,“ upřesnil jednatel Jiří Lankočí.

Vedoucí investičně-provozního odboru Marek Klimša doplnil aktuální data: “ Od počátku roku bylo opraveno nebo se právě opravuje 244 bytů a v dalších 25 se aktuálně opravy připravují. Řemeslníci nyní pracují přibližně ve 30 bytech, toto číslo se mění každý týden.“  Uvolněné byty se průběžně opravují během celého roku, v posledních třech letech přibližně 450 bytů ročně, letos to bude zhruba 500 bytových jednotek. Letošní rozpočet na opravy uvolněných bytů se pohybuje ve výši 53 milionů korun.

Noví nájemníci určitě ocení i výměnu staré elektroinstalace, protože se seká do zdi a je přitom nepořádek. Stěhují se do čistého bytu, kde už nemusí dělat další úpravy. Původní elektroinstalace odpovídala technickým a bezpečnostním normám v době, kdy vznikala. Časem to může vést k lámavosti až k přerušení spojů v důsledku zkřehnutí hliníkového vodiče nebo dojít k požáru. Vyšší je také poruchovost zásuvek.  Varné desky, myčky nádobí a jiné moderní spotřebiče vyžadují dnes jiné než dvoudrátové připojení. „Elektroinstalace se v současné době provádí v mědi, která má vyšší vodivost, neoxiduje a je odolná proti hoření. Lidé nebudou mít problém zapnout více elektrospotřebičů současně – třeba varnou konvici a varnou desku s mikrovlnnou troubou nebo myčku a pračku najednou,“ zdůraznil jednatel Jiří Lankočí. Současně s výměnou elektroinstalace se mění všechny zásuvky, které se podle současných norem montují zhruba o deset centimetrů níže.

MRA spravuje a udržuje bytový a nebytový fond města. V současné době na základě mandátních smluv zajišťuje správu a údržbu 7 665 bytů v Havířově a 204 bytů v Orlové. V jednotlivých městských částech Havířova jsou zřízeny tři pobočky, na něž se mohou nájemci přímo obracet. Péči o bytový fond zajišťují i správci, jejichž úkolem je každodenní starost přibližně až o 300 bytů.

Výměna elektroinstalace

V bytě byla demontována stará kuchyň

 

Při výměně elektroinstalace se umisťují zásuvky níže

V bytě na Makarenkově ulici bude nová koupelna i wc

O tomto diskutuje “Úpravy uvolněných bytů pokračují i během léta

  1. Zpětný odkaz: zastava arms

  2. Zpětný odkaz: top tv sizes

  3. Zpětný odkaz: More Help

Přidávání komentářů uzavřeno.