Stříšky nad vstupy, nové poštovní schránky, zámková dlažba, ale také úprava zeleně i to je součást dokončovacích prací 

Rekonstrukce obytného domu na ulici Slovanská 8–12 v Havířově je skoro hotová. Jednalo se o standardní sanaci bytového domu, který patří do portfolia městských nemovitostí pod správou Městské realitní agentury. Důraz byl kladen na zlepšení tepelně technických vlastností domu, úsporu energií a zvýšení komfortu nájemního bydlení. Náklady činily 29 milionů korun včetně DPH (přesně 29 010 064 Kč). 

Rekonstrukce části rozvodů topného systému včetně nového měření a regulace, zateplení fasády a střešního pláště včetně výměny střešní fólie, instalace nových klempířských prvků, rekonstrukce balkonů a výměna zábradlí, nová elektroinstalace společných prostor, výmalba chodeb, oprava omítek v suterénu, výměna všech dveří ve sklepních prostorách, nové vstupní dveře do domu a úprava vstupů to je základní souhrn sanace, která trvala od 4. 10. 2021 do 2. 4. 2022. „Harmonogram bohužel přerušilo zimní mrazivé počasí, s čímž se bohužel nedá nic dělat. Termín dokončení se z tohoto důvodu opozdil o dva měsíce. Nebylo to příjemné pro nikoho, obzvlášť pro nájemníky, kteří museli trpělivě čekat, až se počasí umoudří a dovolí stavební firmě pokračovat. Až na tyto komplikace probíhala sanace bez potíží,“ přiblížil jednatel MRA Robert Masarovič, MSc, MBA, DBA, LL.M.

„Z každé úspěšně ukončené sanace takového rozsahu máme vždy velkou radost. Škoda, že v průběhu prosince loňského roku a letošního ledna panovaly nepříznivé klimatické podmínky, které zapříčinily přerušení prací na střeše, zastavily se úpravy balkonových podest a nemohlo se pokračovat v zateplování fasády.  K opětovnému zahájení venkovních prací došlo na počátku února,“ upřesnil jednatel MRA Ing. Jiří Lankočí.

Výčet dokončovacích prací nastínil jednatel MRA Robert Masarovič, MSc, MBA, DBA, LL.M.: „Jedná se o instalaci stříšek nad vstupy, namontování ocelových mříží na sklepní okna, musí se dokončit aplikace marmolitu na sokl a položit teraco dlažba u vstupu do výtahů, namontovat nové poštovní schránky a doložit zámkovou dlažbu na přístupových chodnících. Následně bude proveden výsev trávy a upravena zeleň v okolí domu.“

 

 

O tomto diskutuje “Rekonstrukce obytného domu na ulici Slovanská 8–12 v Havířově je téměř dokončena

  1. Zpětný odkaz: รูปแบบการแทงบอลออนไลน์

  2. Zpětný odkaz: coffee shop jazz

  3. Zpětný odkaz: read this

  4. Zpětný odkaz: relaxing music sleep

  5. Zpětný odkaz: cafe music

  6. Zpětný odkaz: soothing piano

  7. Zpětný odkaz: วิเคราะห์บอลวันนี้

  8. Zpětný odkaz: Wake Me Up.paris

Přidávání komentářů uzavřeno.