Přestože se výrazně zhoršila epidemické situace v regionu, stavební práce na třech sanacích obytných domů pokračují

I přes všechna úskalí spojená s covidovými omezeními pokračují všechny tři sanace bez přerušení. Konkrétně se jedná o sanace:

 • v ulici Gagarina č.p. 22­ až 28 v Havířově – Podlesí za 52,3 milionů korun
 • v Dlouhé třídě č.p. 73-79 v Havířově – Město za 35,5 milionů korun
 • v ulici Slovanská 8-12, Havířov za 28,4 milionů korun

„U té rozsahem největší a logisticky nejsložitější sanace několika bloků obytného domu v ulici J. Gagarina č.p. 22­ až 28 jsme už předem věděli, že to bude náročné nejen pro nájemníky, ale také pro stavební firmu.  Prostavěno je už skoro vše, zbývá přibližně 13 milionů korun,“ vysvětlil jednatel MRA Robert Masarovič MSc, MBA, DBA, LL.M. Tyto dosud nevyčerpané peníze jsou určeny na opravy a dokončení venkovních schodišť, úpravu dešťové kanalizace, dokončení hydroizolace, zednické práce ve vnitřních společných prostorách. Celková sanace bytového domu za více než 52 milionů korun zahrnuje změny venkovní i vnitřní včetně proměny okolí domu. Stavba byla zahájena v březnu, hotovo by mělo být asi s šesti týdenním zpožděním do konce letošního roku, finální venkovní úpravy proběhnou na jaře příštího roku.

„Postup prací u sanace za více než 35,5 milionů korun v Dlouhé třídě č.p. 73-79 odpovídá odsouhlasené projektové dokumentaci, u časového harmonogramu jsme mírně ve skluzu. Do měsíce by ale mělo být hotovo,“ upřesnil jednatel MRA Ing. Jiří Lankočí.  Na zadní a spodní štítové straně domu (hlavní vstupy) je finální vrstva fasády již dokončena.  Pracuje se na přední straně objektu, kde je již fasáda z velké části dokončena, zbývá nainstalovat několik kusů balkónového zábradlí a natáhnout finální vrstvy fasády nad vstupem č. 79 a vrchní štítové straně. Ve vnitřních prostorách probíhají dokončovací práce malby, nátěry, instalace zařízení apod.  Venku zhotovitel buduje nové přístupové a okapové chodníky, s čímž souvisejí terénní úpravy.

Asi měsíc probíhají práce na rekonstrukci bytového domu na ulici Slovanská č.p. 8-12. „Pracuje se prozatím na jedné třetině bytového domu, a to jak venku, tak i uvnitř. Do konce roku by měla být zateplena fasáda, vyměněn střešní plášť a dokončena rekonstrukce balkonů. Následně bude postupováno podle počasí. Současně probíhá výměna elektroinstalace ve 12 bytech (celkem jich bude více než třicet), kde žijí původní nájemníci a mají staré nevyhovující rozvody,“ přiblížil jednatel MRA Robert Masarovič MSc, MBA, DBA, LL.M. Aktuálně probíhají tyto práce: zatepluje se, pracuje se na balkonech, kde se montují fenolické desky a ocelové prvky před betonáží pro následnou montáž zábradlí. V suterénu a společných prostorách se mění stará elektroinstalace. V jednotlivých bytech jsou instalovány nové domácí telefony. Střecha strojovny výtahu je zateplená a jsou zde vyměněna PVC okna. Na ploše střechy se demontovala fólie a došlo k oplechování u římsy a nyní probíhá montáž střešního zateplení polystyrenem.

Pohled na proměnu jednotlivých bloků na ulici J. Gagarina

O tomto diskutuje “Přestože se výrazně zhoršila epidemické situace v regionu, stavební práce na třech sanacích obytných domů pokračují

 1. Zpětný odkaz: Sirop de dattes

 2. Zpětný odkaz: seaside ambience music

 3. Zpětný odkaz: click through the following page

 4. Zpětný odkaz: relaxing music

 5. Zpětný odkaz: check these guys out

 6. Zpětný odkaz: bossa nova jazz

 7. Zpětný odkaz: learn this here now

 8. Zpětný odkaz: บาคาร่า lsm99

 9. Zpětný odkaz: ทีเด็ดฟุตบอล

 10. Zpětný odkaz: blote borsten

Přidávání komentářů uzavřeno.