O malé byty je stále velký zájem, další vznikly rozdělením velkometrážních bytů

Městská realitní agentura už dříve reagovala na zvýšenou poptávku po menších bytech v Havířově a začala upravovat dispozice velkometrážních bytů s pěti a více pokoji na menší.  V letošním roce kromě přebudování některých jednotek pro nájemní bydlení v ubytovně na Šumbarku byly rozděleny dvě velké pěti pokojové bytové jednotky ve stejné části města. Letos do zmíněných realizací vložil vlastník bytového fondu město Havířov přes 4 miliony korun.

Jednatel MRA Róbert Masarovič to upřesnil: „Konkrétně se jedná o byt 5+1 v ulici Mládí 1143/20, kde vznikly dva byty o velikosti 2+1. Tato úprava stála téměř 740 tisíc korun. Další dva byty 2+1 místo jednoho o velikosti 5+1 jsou v ulici E. Destinové 1166/16. Tato změna dispozic si vyžádala přibližně 684 tisíc korun.“ Před několika měsíci se Městská realitní agentura rozhodla přebudovat v ubytovně v městské části Havířov – Šumbark tři patra na standardní nájemní bydlení. Nákladem přibližně 2,5 milionu korun byla zrekonstruovaná část této ubytovny. Jednalo se o patnáct jednotek.

Tam došlo ke kompletní rekonstrukci. Vybourané je bývalé umakartové bytové jádro, které je nově vyzděné a vznikla zde pěkná koupelna, vyměněno je sociální zařízení, nainstalovaná nová kuchyňská linka. Je to krásný, plnohodnotný byt, který má klient sám pro sebe. Zájem o samostatné byty projevili i lidé z ubytovny,“ řekl jednatel MRA Jiří LankočíNájemnice Eliška Bistrá bydlela na ubytovně více jak rok: „Podala jsem si žádost na ty upravené byty. Jsem spokojená. Je to lepší mít svoje, protože já jsem předtím bydlela ve Frýdku-Místku v azylovém domě.” Osm bytů už je obsazených, dva jsou stále v nabídce na webu MRA. O pronajmutí zbývajících pěti bytů studentům jedná město s vysokou školou Prigo, která o ně projevila zájem.

Aktuální přehled bytů v Havířově pod správou MRA

typ bytu počet
0+1 601
0+2 302
0+3 1
1+1 441
1+2 2666
1+3 3210
1+4 376
1+5 79
1+6 1
Celkem 7677

Záběry na stavební úpravy původní koupelny v ubytovně na Šumbarku a výsledný stav

Příprava nové kuchyňské linky

  

O tomto diskutuje “Poptávka po malých bytech je stále velká, nové vznikly z velkých

  1. Zpětný odkaz: togel singapore

  2. Zpětný odkaz: Wealth Planners

  3. Zpětný odkaz: polar

  4. Zpětný odkaz: beach asmr

  5. Zpětný odkaz: see more

  6. Zpětný odkaz: relax cafe music

  7. Zpětný odkaz: 드라마 다시보기

Přidávání komentářů uzavřeno.