Výměna výtahů a elektroinstalací v příštím roce patří mezi priority MRA Havířov

Městská realitní agentura chce vyměnit do konce příštího roku 109 výtahů za více než 154 milionů korun. Pozornost bude směřována také na výměnu starých elektroinstalací.

Městská realitní agentura soutěžila další zakázky a chystá se v příštím roce na výměnu více než stovky výtahů. Jednatel MRA Róbert Masarovič k tomu dodal: “Takový je plán. Je to plán ambiciózní, máme na to připravené jak finanční, tak lidské zdroje. Naši zaměstnanci jsou zkušení, firmy, s nimiž spolupracujeme, tak jsou erudované a spolehlivé. Předpokládám, že to bude složité, těžké, ale je to realistické. Celkem to bude stát 154 708 867 včetně DPH“. Nájemníci se nemusejí obávat, že jim stavební práce naruší přípravu na svátky. Klidný budou mít i konec prosince. „Do konce letošního roku nezačne žádná výměna, protože od podpisu smlouvy mají firmy 30 dní na převzetí staveniště. Termín zahájení tedy vychází na 5. leden,“ doplnil jednatel MRA Jiří Lankočí.

Velká investiční akce výměny starých technologicky zastaralých výtahů se rozjela už letos.  Nové komfortní výtahy za více než 6,2 milionů už mají nájemci v těchto bytových domech: v ulici K.V. Raise č.p. 8, 10, 12, 14 v Havířově – Město a bytový dům v ulici Kubelíkova č.p. 10 v Havířově – Podlesí. Lidé oceňují podstatné zvýšení komfortu, především snížení hlučnosti a zvýšení rychlosti. Tam, kde to bude technicky proveditelné, budou nové výtahy větší. Jako například výtah v ulici Kubelíkova č.p. 10 je větší zhruba o 45 centimetrů, takže se do něj vejde například kočárek. Při větším objemu se zvyšuje nosnost z dosavadních 250 kg na 400 kg.  

V roce 2021 se chce Městská realitní agentura zaměřit také na výměnu elektroinstalací. Za novou elektroinstalaci zaplatilo město v roce 2020 v obsazených bytech přes 10 milionů korun (přesně 8 666 695 Kč bez DPH, 10 486 701 korun vč. DPH). Vzhledem k náročnosti financování to jde ale pomalu.  Róbert Masarovič, jednatel MRA: “V této době z 7 662 bytů nám zbývá ještě vyměnit elektroinstalaci ve zhruba 4 600 bytech. Jedná se o mimořádně nákladnou akci. Rozpočet na byt se odvíjí od velikosti, u 3+1 bytu je asi 60 tisíc korun. Pokud by chtělo město vyměnit elektroinstalaci plošně, vyžádalo by si to investici ve výši přibližně 350 milionů korun.  Komunikujeme s vlastníkem bytů městem Havířov, jak ji rozložit investičně, aby to rozpočet fondu nájemního bydlení zvládl, protože všechny tyto opravy jsou hrazené z nájemného. Já osobně bych byl hodně rád, kdybychom do pěti let tuto aktivitu ukončili, nicméně jsem v tomto svém nadšení skeptický.”

MRA začala s výměnou elektroinstalací ve zhruba 40 let starých bytech, ať už v panelových domech nebo jiných starších domech už v roce 2018. V této první fázi se přihlásilo asi 160 nájemníků. „Přednostně jsme tehdy vytipovali domácnosti, kde žije 3 a více osob a riziko ze zatížení elektrické soustavy proti méně početným domácnostem je nesrovnatelně vyšší,“ připomněl start výměny jednatel MRA Jiří Lankočí. Realizace rekonstrukce elektroinstalace trvá maximálně 4 dny. Konkrétní čas se odvíjí od požadavků, velikosti bytu, délce instalovaných kabelů atd. Samotnou rekonstrukcí elektroinstalace práce nekončí. Po její výměně je nutné počítat s generálním úklidem a výmalbou.

O tomto diskutuje “Výměna výtahů a elektroinstalací v příštím roce patří mezi priority MRA Havířov

  1. Zpětný odkaz: Dave Bolno NKSFB

  2. Zpětný odkaz: fun guy mushroom gummies

  3. Zpětný odkaz: sleep well

  4. Zpětný odkaz: buy oyster mushrooms near me​

  5. Zpětný odkaz: trap bass

  6. Zpětný odkaz: new york night

  7. Zpětný odkaz: healing therapy

  8. Zpětný odkaz: Devops consulting company

  9. Zpětný odkaz: Psilocybin mushroom for sale

  10. Zpětný odkaz: Conventional Tank Water Installation Repair Plumbers Near Me

Přidávání komentářů uzavřeno.