Odstartovala sanace bytového domu na Národní třídě 31, 33, 35 v Havířově

Na Národní třídě v Havířově je čilý stavební ruch. Bytový dům s č.p. 31,33,35 čeká velká proměna. Sanace pětipodlažního domu o třech vchodech bude stát více než 21, 6 milionů korun bez DPH. Hotovo by mělo být na podzim letošního roku. Bytový dům patří do portfolia městských nemovitostí pod správou Městské realitní agentury.

„Důraz je kladen na zlepšení tepelně technických vlastností domu, úsporu energií a zvýšení komfortu nájemního bydlení. Nová hydroizolace, zateplení fasády a střešního pláště, instalace nových klempířských prvků, rekonstrukce balkonů, nová elektroinstalace společných prostor, výmalba chodeb, oprava omítek v suterénu, výměna všech dveří ve sklepních prostorách, nové vstupní dveře do domu a úprava vstupů to je základní souhrn probíhající sanace na Národní třídě,“ přiblížil jednatel MRA Robert Masarovič, MSc, MBA, DBA, LL.M.

Postaveno je lešení ze dvora a z obou štítových stran. Zedníci odstraňují původní fasádové omítky ze zadní strany objektu. „Z ulice probíhají výkopové práce, kdy se musí dělníci dostat až k základům domu, aby mohli dát pryč původní izolační přezdívku a starou hydroizolaci.  Přípravné práce pro položení nové hydroizolace vyžadují například vyrovnání nerovností základního pásu nebo odstranění všech nesoudržných částí původní izolace včetně fasádní omítky do výše 30 cm nad terén. Vykopané zdivo, zbytky hydroizolace, beton a izolační přizdívka se musí roztřídit, protože následný zásyp bude realizován prohozenou zeminou bez stavební sutě,“ řekl vedoucí investičně-provozního odboru MRA Martin Unucka.

Městská realitní agentura musela už dříve přijmout kroky k záchraně stanovišť netopýrů a k minimalizaci rušení hnízdících rorýsů. Musíme respektovat nařízení a doporučení příslušných institucí, které se zabývají ochranou jejich hnízdišť. Je celkem běžné, že se netopýři i rorýsi obecní ukrývají v dutinách bývalých větracích otvorů a různých prasklinách na fasádě domu. Ve starém zateplení domu na Národní třídě bylo nalezeno opuštěné hnízdiště rorýse a pěvců včetně většího množství trusu netopýra. Proto zde budou nově umístěny dřevocementové budky pro rorýse obecného a budka pro netopýry,“ uzavřel jednatel MRA Marek Světnička, DiS. 

O průběhu stavebních prací bude Městská realitní agentura pravidelně přinášet informace.

 

 

O tomto diskutuje “Pětipodlažní dům na Národní třídě projde rozsáhlou sanací, přípravné práce už běží

  1. Zpětný odkaz: bamboo music

Přidávání komentářů uzavřeno.