Dům na náměstí Republiky v Havířově je silně podmáčený, výměna hydroizolace a úpravy budou trvat do listopadu

Voda se do sklepních prostor domu na náměstí Republiky ul. Fibichova 21, 23 a Hlavní třída 74, kde jsou nájemní byty a nebytové prostory využívané podnikatelskými subjekty, tlačí už několik let. V suterénu je mokro a tvoří se plíseň. Vlhkostí trpí i základy domu. Výměna hydroizolace za novou včetně dalších nutných prací bude stát 2,8 milionu korun bez DPH.

„Práce na tomto objektu má svá specifika. Vzhledem k tomu, že je na náměstí, musí se stavební firma vypořádat s komplikovaným pohybem těžké techniky a každodenním úklidem prostranství v okolí domu.  Kopat se bude do pěti metrů, což není jednoduché a vzhledem k povolené nosnosti techniky se bude muset vykopaná zemina odvážet po malém množství,“ uvedl jednatel Městské realitní agentury Róbert Masarovič, MSc, MBA, DBA, LL.M.

“Bude odstraněna původní hydroizolace, výkopy půjdou do hloubky téměř pěti metrů. V rámci těchto prací opravíme poškozenou kanalizaci, drenážní potrubí a provedeme novou hydroizolaci vnějšího suterénního zdiva. Zásyp bude proveden vytříděnou zeminou hutněnou po 20 cm. Vnější soklová část budovy bude opatřena novou fasádní omítkou. Na závěr bude položena původní venkovní dlažba. Ve vnitřních prostorech budou odstraněny nesoudržné omítky a následně budou provedeny nové sanační omítky, včetně maleb,“ přiblížil technik MRA Alexandr Jusku.

Přístup do domu bude po lávkách, ale z bezpečnostních důvodů bude lepší, když budou nájemníci používat zadní vchody. U restaurací to bude o něco složitější, ale vše bude probíhat na základě vzájemné informovanosti a dohody. Ivana Vartová, pracovnice Městské realitní agentury potvrdila„Se všemi nájemci nebytových prostor jsme hovořili, konzultovali jsme s nimi průběh prací s tím, aby jejich provoz byl co nejméně omezený.”

„Samozřejmě každá stavba je nepříjemná. Je nepříjemná kvůli hluku, kvůli prašnosti, kvůli omezenému pohybu. Nicméně věřím, že to všichni pochopí, protože obyvatelé zdejšího domu bezesporu chtějí mít v pořádku i své sklepní prostory. Na vývěskách budou informace, které obyvatelé budou potřebovat. Dobrá zpráva je, že lidé nemusejí sklepy vyklízet, pouze je zabezpečit proti prachu,” popsal jednatel Městské realitní agentury Marek Světnička, DiS.

Firma by měla stavbu dokončit do poloviny listopadu.

 

 

O tomto diskutuje “Dům na náměstí Republiky je silně podmáčený, výměna hydroizolace včetně dalších úprav vyjde na tři miliony korun

  1. Zpětný odkaz: relaxing piano music

Přidávání komentářů uzavřeno.