Opravy a údržba domovního fondu města Havířov stály vloni 140 miliónů korun

Městská realitní agentura (MRA) spravující bytový fond města Havířov vydala v roce 2018 přes 140 miliónů korun na opravy a údržbu domovního fondu. Jedná se o předepsané a udržovací práce a běžné a neplánované opravy financované z účtu hospodářské činnosti. 

Za předepsané a udržovací práce to bylo 13,3 miliónů korun, běžné a neplánované opravy domovního fondu přišly na více než 89 miliónů korun. Za plánované opravy více než 10 miliónů a údržbu včetně služeb se vydalo asi 27 miliónů korun,“ specifikoval jednatel MRA Róbert Masarovič.

Například za revize elektroinstalací a plynoinstalací, servis domácích telefonů a elektrických zámků, opravy hromosvodů, revize a údržbu požární techniky, revize a opravy výtahů to bylo více než 7 miliónů korun.  Výměna vodoměrů, opravy vodoinstalací, revize a opravy komínů stály 5 miliónů korun. „Další výčet položek za téměř 20 miliónů korun je obsáhlý. Souhrnně se dá říci, že se kromě řešení havárií a poruch investuje průběžně do oprav střech, balkónů, přístupových a okapových chodníků, kanalizace a odpadů, či odstranění grafiti. Mění se zařizovací předměty v bytech­ jako například sporáky a kuchyňské linky, dveře a provádí celá řada prací – topenářských, podlahářských, stolařských, malířských, natěračských, zednických zámečnických nebo odstraňování plísní. Jen za opravy uvolněných bytů jsme zaplatili 70 miliónů korun,“ vyjmenoval jednatel MRA Jiří Lankočí.

Na opravách se podílí v některých případech i nájemníci. Například u nákladné opravy výtahu na Dlouhé ulici č. 17 to bylo 1560 korun na jednoho nájemníka. Tyto položky se pak projeví v ročním vyúčtování služeb.

Pro kompletní vysvětlení je třeba zmínit, že sanace a velké opravy například izolací proti vlhkosti jsou financovány z jiného zdroje. Připomeňme, že za tyto akce vydala vloni MRA z fondu nájemního bydlení přes 113 miliónů korun (viz. tisková zpráva MRA ze dne 17. 1. 2019). „Městská realitní agentura spravující 7 667 bytů v majetku města Havířov zaplatila celkem za sanace a zmíněný přehled oprav a údržbu domovního fondu v roce 2018 přes 250 miliónů korun,“ uzavřel vedoucí investičně-provozního odboru MRA Marek Klimša.

O tomto diskutuje “Opravy a údržba domovního fondu stály vloni 140 miliónů korun

  1. Zpětný odkaz: 토렌트 다운

  2. Zpětný odkaz: ป้ายมอเตอร์เวย์

  3. Zpětný odkaz: Kardinal Stick

  4. Zpětný odkaz: เดิมพันออนไลน์

  5. Zpětný odkaz: relax music

  6. Zpětný odkaz: winter cabin ambience

  7. Zpětný odkaz: click resources

  8. Zpětný odkaz: เครื่องครัว

Přidávání komentářů uzavřeno.