Zdravotní středisko ve Studentské ulici prochází kompletní sanací a už dva měsíce tu panuje čilý stavební ruch. Je to náročné nejen pro lékaře, kteří zde ordinují, ale především pro pacienty. Kromě prašnosti je to především hluk, který je pro všechny zatěžující. Ale vše jde podle plánu a časového harmonogramu, a tak se už na konci května dočkají všichni nájemci poskytující služby komfortnějšího prostředí. Probíhající sanace je financována z Fondu nájemního bydlení a jejím cílem je zlepšení tepelně technických vlastností objektů a řešení bezbariérových přístupů vně i zvenčí zdravotního střediska.

Aktuálně je dokončena montáž střešního pláště na budově „A“, nyní zhotovitel rekonstruuje střechu budovy „B“. V celé budově proběhla kompletní výměna starých oken za nová plastová, nové jsou také vstupní dveře. Byly dokončeny klempířské prvky na atice a usazeny parapety oken. Společné prostory prošly generální opravou elektroinstalace, která si vyžádala zednické úpravy omítek.  Nyní probíhá rekonstrukce sociálních zařízení, odkopání soklové části a montáž kontaktního zateplovacího systému, který bude tento týden dokončen včetně finální tenkovrstvé silikonové omítky.

Praktická lékařka Dagmar Czechowiczová uznala, že se firma snaží. Se zdravotní sestrou se shodují, že je nejvíce trápí velký hluk. Nejen pro ně, ale pro pacienty je podle lékařky dost omezující pouze jedno WC v budově. Ale chápou to a už se těší na to, až bude vše hotovo. Pacientka Stela Valová přiznává, že je to náročné, ale když člověk musí k lékaři, tak nic nenadělá. Další pacientka Vladimíra Osovská věří, že to bude brzy hotové a pěkné. V budově zdravotního střediska sídlí kromě kadeřnictví a lékárny mj. také organizace Naše místo z.s.. „Poskytujeme sdílený prostor pro každého, konají se u nás například přednášky a kurzy. Už je téměř vše hotovo, ale ještě zbývá dokončit prostor, kde byl dříve světlík. A můžeme obnovit provoz,“ řekl Petr Szymczysko.

„Za diskomfort se všem omlouváme. Už jsme zhruba v polovině a to nejhorší je za námi. Každý den projde náš technik celou stavbu, zkontroluje průběh prací, odvedenou kvalitu a informuje nás o dodržování harmonogramu,“ uvedl jednatel MRA Róbert Masarovič.  “ Mimo tuto stavbu nyní provádíme generální opravu elektroinstalací v těch nebytových prostorech, kde měli nájemci o tuto službu zájem.  Předpoklad dokončení prací je květen letošního roku,“ upřesnil jednatel Jiří Lankočí.

 

 

O tomto diskutuje “Přibližně 12,5 miliónů korun bude stát sanace zdravotního střediska ve Studentské ulici, vše jde podle plánu  

  1. Zpětný odkaz: Ventilatoare industriale

  2. Zpětný odkaz: unicc shop

  3. Zpětný odkaz: deep sleep

  4. Zpětný odkaz: รับจดทะเบียนนิติบุคคล

  5. Zpětný odkaz: kojic acid soap

  6. Zpětný odkaz: study music

  7. Zpětný odkaz: japanese

Přidávání komentářů uzavřeno.