Více než 45 milionů korun budou stát probíhající sanace dvou obytných domů

Město Havířov se pustilo do rozsáhlých sanací obytných domů na ulici 1. máje č.p. 2 a na ulici Dlouhá třída č.p. 34 – č.p. 42 v městské části Havířov – Město. Celkem to bude stát přes 45,1 milionů korun včetně DPH.

Opravy obytných domů spočívají ve zlepšení tepelně-technických vlastností budovy a zvýšení komfortu bydlení nájemníků. Sanace obytného domu na ul. 1.máje 2, Havířov-Město byla zahájena v červnu, hotovo by mělo být do konce ledna příštího roku. Náklady činí přes 25 milionů korun včetně DPH. Rozpočet na sanaci domu na ulici Dlouhá třída č.p. 34 – č.p. 42 činí přes 20,1 milionu korun včetně DPH,“ přiblížil jednatel MRA Róbert Masarovič. Nájemníci byli s předstihem vývěskami informováni o harmonogramu prací. Dostali také možnost zbavit se zdarma starého nábytku a nepotřebných věcí z balkónů a sklepních boxů do přistaveného velkého kontejneru z Technických služeb Havířov.

Rekonstrukci obytného domu na ulici 1. máje 2 předcházela výstavba lešení kolem celé budovy, montáž ochranných koridorů pro chodce a instalace osobo-nákladního a nákladního výtahu. Stavba byla oplocena a zhotovitel umístil na staveniště kontejnery na nářadí, materiál a kancelář stavbyvedoucího. Před spuštěním prací na balkonech, zhotovitel odmontoval kliky od dveří a poučil nájemníky o zákazu vstupu na balkony během stavby. Bourací práce zábradlí a nášlapných vrstev balkonů byly už dokončeny a již jsou upevňovány kotvy pro uchycení nových zábradlí balkónů. Byla provedena demontáž větracích mřížek na západní i východní straně objektu, celkový oplach původní fasády tlakovou vodou a hloubková penetrace. Nyní probíhá montáž kontaktního zateplovacího systému z minerální vaty. V místě střešního ateliéru proběhly bourací práce podlah a střešního pláště z důvodu založení obvodového parapetního zdiva. Práce probíhají s ohledem na nepřerušený provoz v těchto prostorách. Uvnitř budovy byly zahájeny práce na rekonstrukci zdravotechnických instalací ve společných prostorech, tak v bytech, kdy byli nájemníci dopisem a vývěskou dopředu informováni o termínu vstupu do jednotlivých bytů.

Sanace obytného domu na ulici Dlouhá třída č.p. 34 – č.p. 42 v městské části Havířov – Město má rozpočet 20, 1 milionů korun, který zahrnuje rozsáhlý výčet prací.  Jedná se například o úpravu předních a zadních vstupů, včetně výměny vstupních dveří a kompletní rekonstrukci balkonů. Dům bude zateplen, dojde k výměně výlezů na střechu a dešťových svodů, rekonstrukci bleskosvodů, úpravě topení a regulace.  Ve společných prostorách včetně suterénu proběhne generální oprava elektroinstalace až po bytové přivaděče.  Nové osvětlení společných prostor bude reagovat na pohyb, u předních vstupů budou instalovány nové zvonkové tabely včetně domácího vrátného. „Vzhledem k rozsahu prováděných prací se neobejdeme bez spolupráce nájemníků hlavně při koordinaci prací, které omezují pohyb nebo při dodržování bezpečnosti na stavbě. Všem děkujeme za spoluúčast,“ poděkoval za součinnost jednatel MRA Jiří Lankočí.

Díky tomu, že Město Havířov vynakládá obrovské prostředky do zvelebování bytového fondu a zvyšování komfortu v městských bytech, nájemci tak uspoří výrazné částky. „Město Havířov vynaložilo v posledních třech letech zhruba 250 milionů do rozsáhlých sanací průměrně pěti obytných domů ročně, dalších zhruba 100 milionů korun do sanací zdravotních středisek a od loňského roku investuje do výměny výtahů a elektroinstalace v bytech a nebytových prostorech. Rozsáhlé sanace kromě toho že zcela proměňují estetický vzhled domů a mají vliv na zlepšení hlukové izolace, tak také výrazně snižují náklady na vytápění. Letos díky vyššímu počtu zateplených objektů a příznivé zimě dostali nájemníci z vybraných záloh na topení peníze zpět.Vraceli jsme 48 milionů korun (konkrétní částka činí 48 144 932 Kč), a to 6 338 nájemníkům. To je v průměru 7 600 korun na jeden byt,“ řekl jednatel Městské realitní agentury (MRA) Róbert Masarovič.

Sanace obytného domu na ulici Dlouhá třída přijde na více než 20,1 milionů korun

Dům na ulici 1. máje 2 si vyžádá přes 25 milionů korun

Práce v prostorách střešního ateliéru

Balkony se musely kompletně vybourat

O tomto diskutuje “Město Havířov za 45 milionů nechává opravit dva bytové domy

  1. Zpětný odkaz: hawaiian magic mushrooms

  2. Zpětný odkaz: Online medicatie kopen zonder recept bij het beste Benu apotheek alternatief in Amsterdam Rotterdam Utrecht Den Haag Eindhoven Groningen Tilburg Almere Breda Nijmegen Noord-Holland Zuid-Holland Noord-Brabant Limburg Zeeland Online medicatie kopen zonder recept bij beste Benu apotheek alternatief

  3. Zpětný odkaz: relaxing sleep music

  4. Zpětný odkaz: peaceful music

  5. Zpětný odkaz: work music

  6. Zpětný odkaz: ufabtb

  7. Zpětný odkaz: lsm99

  8. Zpětný odkaz: pk789 เครดิตฟรี

  9. Zpětný odkaz: read what he said

  10. Zpětný odkaz: mushroom gummies colorado

Přidávání komentářů uzavřeno.