Městská realitní agentura zásadně mění pravidla a zvyšuje nároky při opravách bytů. První dva byty podle nových pravidel budou hotové na konci listopadu  

Více peněz, závazný manuál pro pracovníky i stavební dozor, sjednocení použitých materiálů a jednotný design provedení – to jsou nejvýznamnější novinky, které se týkají oprav bytového fondu ve vlastnictví Města Havířov.

„Vlastník bytů město Havířov odsouhlasil na opravy uvolněných bytů vyšší rozpočet o 18 až 20 procent v závislosti na velikosti bytu. Za opravy uvolněných bytů to bylo v průměru od 70 do 115 miliónů korun ročně.   Po navýšení rozpočtu to může dělat 92,6 až 139 milionů ročně. Významně se to projeví u pořizování zařizovacích předmětů, kde jsme sjednotili konstrukční prvky a dekory materiálů. Kuchyňské linky již nebude dodávat stavební firma, ale budeme je odebírat přímo od výrobce s garancí záruky a kvality,“ přidal k výčtu změn jednatel MRA Róbert Masarovič, MSc, MBA, DBA, LL.M.

Souhrn zásadních změn, které jsme navrhli a byly vlastníkem bytového fondu akceptovány a schváleny, obsahuje také 12 povinných pokynů, které je nutné dodržet při opravách volných bytů. Po splnění každého bodu musí provést kontrolu bytový technik MRA a pokud je vše v pořádku, může firma pokračovat v dalších úkonech. Dosud byly stanoveny minimální požadavky na standardy konstrukčních prvků a zařizovacích předmětů v obecné rovině. Nyní máme vše přesně specifikováno,“ naznačil nové procesy vedoucí investičně-provozního odboru MRA Martin Unucka a dodal, že se optimalizuje lhůta pro dokončení oprav. Z původních obvyklých 30 až 42 dnů to může být až 50 dní v závislosti na rozsahu oprav, aby měly firmy dostatek času na správné technologické postupy, odvedení kvalitní práce a nepracovaly pod časovým tlakem.

Pracovní deník musí obsahovat souhrn denních činností: „Náš bytový technik musí udělat v rámci stavebního dozoru minimálně 12 kontrol. Tak například po dokončení veškerých demontážních prací a hrubé instalaci nových rozvodů, vyzdění bytového jádra, zhotovení perlinky a lepidla na stěnách a stropu, bytovém jádře nebo potažení panelových stěn a stropu včetně opravy panelových spojů. Dále to je například přítomnost u zkoušky těsnosti vody a odpadu, kontrola srovnání podlahy a stěn, prohlédnutí omítek a malby. Důraz je kladen na řádně zhotovenou hydroizolaci stěn a podlah v koupelně a na toaletě, obložení stěn a samozřejmě finální kontrola funkčnosti,“ uvedl jednatel MRA Marek Světnička, DiS.

Počty uvolněných bytů ve správě Městské realitní agentury se pohybují kolem 400 až 450 ročně.  Většinou se jedná o byty v původním stavu nebo byty, které potřebují dílčí opravy například nové elektroinstalace pro bezpečné používání moderních elektrických spotřebičů.

Vizuál nové kuchyňské linky

O tomto diskutuje “Mění se pravidla a zvyšují se nároky u oprav bytů

  1. Zpětný odkaz: relaxing sleep music

  2. Zpětný odkaz: music for stress relief

Přidávání komentářů uzavřeno.