Za více než 9,5 milionu korun bude opraven bytový dům na ulici Klidná 795/13 v Havířově. Sanace je zaměřená primárně na energetickou úsporu budovy a také na zlepšení komfortu bydlení nájemníků.  

„Práce probíhají podle předem dohodnutého harmonogramu a hotovo by mělo být v únoru příštího roku v závislosti na klimatických podmínkách. Souhrn sanačních prací zahrnuje také vytvoření samostatného topného rozvodu pro bytový dům, který je ve správě MRA, čímž se oddělí od topného systému sousedních domů ve vlastnictví SVJ. Naopak k vizuálnímu sladění obou sousedících budov přispěje instalace nových schodišťových oken ve stejném designu,“ přiblížil jednatel Městské realitní agentury Róbert Masarovič, MSc, MBA, DBA, LL.M.

„Ve společných prostorách se musí odstranit původní elektroinstalace a vyměnit domácí telefony. Podařilo se dohodnout s nájemníky šesti bytů, aby si během probíhající sanace nechali vyměnit starou hliníkovou elektroinstalaci za novou vedenou v mědi. Ve všech bytech se bude měnit stoupací kanalizační potrubí, zadní WC stěna a samotné WC. Stávající zábradlí u francouzských oken bude demontováno. Podlahová skladba lodžií bude odstraněna až na nosný panel, lodžie budou mít novou hydroizolaci a nášlapná vrstva bude z keramické dlažby,“ řekl jednatel Městské realitní agentury Marek Světnička, DiS.

Při opravě střechy se půjde až na nosný panel, položeno tepelně izolační souvrství, a poté bude střecha opatřena celoplošně lepenou EPDM fólií. Dojde k výměně okapového systému i všech klempířských prvků a namontována nová hromosvodová soustava. Zateplení budovy bude provedeno z izolantu EPS a desek z minerálních vláken. Nové dveře v suterénu budou mít ocelové zárubně, okna budou mít nainstalovány mříže. Změny zahrnují demontáž a instalaci nových poštovních schránek a vstupních dveří, které budou z hliníku.

 

O tomto diskutuje “Vytvoření samostatného topného rozvodu, ale i vizuální sladění s vedlejšími domy

  1. Zpětný odkaz: bossa nova cafe

Přidávání komentářů uzavřeno.