Výměna výtahů představuje nejzásadnější počin vlastníka města Havířov do oprav bytového fondu za posledních 35 let 

Rok 2021 je významný především obrovskými investicemi do výměny starých výtahů. „Jedná se o nejzásadnější počin města Havířov za posledních 35 let. Městská realitní agentura, s.r.o. má pro letošní rok rozpočet 154 milionů korun a jeho čerpání odpovídá naplánovanému harmonogramu, který je už ze ¾ naplněn.

Přehled investic do sanací, souběžně se mění elektroinstalace

Na pět velkých sanací bytových domů vyčlenilo město Havířov letos zhruba 143,5 milionů korun,“ uvedl jednatel MRA Robert Masarovič, MSc, MBA, DBA. Dokončena už byla sanace obytného domu 1.Máje 2, Havířov-Město, která stála přes 20 miliónů korun a sanace obytného domu Dlouhá třída 34-42, Havířov-Podlesí za více než 17,5 milionu korun. Přes 52 milionů korun spolkne už probíhající sanace obytného domu J. Gagarina 22-28, Havířov-Podlesí, která je největší a také logisticky nejnáročnější.  Více než 35 milionů korun je rozpočet na rozsáhlou sanaci obytného domu Dlouhá třída 73-79, Havířov-Podlesí, kde budou práce trvat do konce listopadu. Městská realitní agentura opravuje za zhruba 20 milionů korun ještě dům na ulici Slezská 2-4, Havířov-Podlesí.  Souběžně s realizací sanací se snaží MRA měnit nevyhovující elektroinstalace v těch bytech, kde jsou ještě ty původní vedené v hliníku.

Městská realitní agentura pečuje zodpovědně o bytový a nebytový fond města Havířov

Firmy, podnikatelé a živnostníci, kteří mají pronajaté prostory v objektu na Palackého ulici 689/2 provozovaném jako podnikatelské centrum a bývalé mateřské školky na ulici Jaroslava Seiferta 8 mají komfortnější prostředí. „Výměna všech oken, montáž nových vnějších i vnitřních parapetů, zednické opravy, malířské práce a nátěr dotčené části fasády si vyžádaly investici ve výši 11,6 milionů korun,“ řekl jednatel MRA Ing. Jiří Lankočí. Navíc v budově na ulici Jaroslava Seiferta prošly kompletní rekonstrukcí terasy. Opravy volných bytů a náklady na rozdělení 2 ks bytů o velikosti 5+1 na 6 ks bytů o velikosti 2+1 si letos vyžádaly už 52 milionů korun.

 

 

 

 

 

 

O tomto diskutuje “Sumář dokončených a probíhajících investic ve 3. čtvrtletí 2021

  1. Zpětný odkaz: chitwan mushroom

  2. Zpětný odkaz: live 24/7

  3. Zpětný odkaz: christmas jazz

  4. Zpětný odkaz: ba14uc

Přidávání komentářů uzavřeno.