Od března letošního roku probíhá sanace obytného domu na ulici J. Gagarina č.p. 22 – 28 v Havířově – Podlesí, hotovo bude do konce roku  

U tak velkých sanací se musí dát do pořádku poškozená hydroizolace, odstranit nevyhovující původní skladbu podlah lodžií a udělat je nově včetně výměny lodžiového zábradlí, provést zateplení celého obvodového pláště a střechy. S tím souvisí pořízení nové dešťové kanalizace a trativodu. Uvnitř ve společných prostorách se mění elektroinstalace včetně rozvodné skříně, na chodbách se musí kvůli normám posunout tělesa topení. Samozřejmostí jsou malby, nátěry a venkovní úpravy zahrnující položení nových chodníků.

Myslí se také na ochranu ptactva. Všechny podstřešní ventilační otvory s poškozenými nebo chybějícími mřížkami budou překryty jednosměrnými uzávěry. Pod střechu budou umístěny budky pro rorýse obecného.

Jaký je aktuální stav? Tak například vchod č.p. 28 má hotovou fasádu, u č.p. 26 se dělá penetrační nátěr a instalace finální vrstvy omítky na lodžiích. Dům s č.p. 24 má tlakově vyčištěnou omítku, dokončenou sanaci výstuže a penetrační nátěr.  Pokračují výkopové a tesařské práce na provedení základů předsazených schodišť. Jsou vyměněna garážová vrata a vstupní dveře, probíhají úpravy suterénního zdiva. Zateplení střešního pláště je dokončeno, zbývá provést instalaci okapových plechů. Ve společných prostorách byly dokončeny zednické a sádrokartonářské práce a nyní zde pracují malíři.

 

 

O tomto diskutuje “Největší sanace letošního roku za více než 52 milionů korun jede podle plánu

  1. Zpětný odkaz: buy research chemicals

  2. Zpětný odkaz: ร้านเค้กบางแค

  3. Zpětný odkaz: Kardinal Stick

  4. Zpětný odkaz: relaxing music sleep

  5. Zpětný odkaz: non gamstop casinos

  6. Zpětný odkaz: Study Medicine in Nigeria

  7. Zpětný odkaz: how to play cornhole

  8. Zpětný odkaz: links

  9. Zpětný odkaz: รับทำเว็บ WordPress

Přidávání komentářů uzavřeno.