Podnikatelské centrum na ul. Palackého 2 a objekt bývalé mateřské školy na ul. Jaroslava Seiferta 8 budou mít nová okna

Firmy, podnikatelé a živnostníci, kteří mají pronajaté prostory v objektu na Palackého ulici 689/2 provozovaném jako podnikatelské centrum a bývalé mateřské školky na ulici Jaroslava Seiferta 8 budou mít komfortnější prostředí. V průběhu následujících třech měsíců zde budou odstraněna všechna původní okna a nahrazena novými plastovými, čímž dojde ke snížení nákladů na topení. Investice přesahuje 11,6 milionů korun.  

Budova na Palackého ulici 689/2 v Havířově – Město slouží jako podnikatelské centrum od roku 2000. S rozlohou více než 2985,6 m² nájemních ploch patří k největším ve městě. Sídlí zde desítky firem, jsou zde například kanceláře, šicí dílny, čistírna, tělocvična, sklady drogistického zboží, keramická dílny, ale i hudební zkušebna.  V budově na ulici Jaroslava Seiferta mají zázemí například: Armáda spásy, Mama centrum, kulečníkový klub, Křesťanské komunitní centrum, zubní ordinace nebo kadeřnictví včetně Městské knihovny Havířov.

„Výměna všech oken, montáž nových vnějších i vnitřních parapetů, zednické opravy, malířské práce a nátěr dotčené části fasády si vyžádají investici ve výši 11,6 milionů korun (11 685 540,2 Kč). Navíc v budově na ulici Jaroslava Seiferta projdou kompletní rekonstrukcí terasy, které bude využívat knihovna. Úsporu tepla, kterou nová okna přinesou, není jednoduché dopředu vyčíslit. Závisí mimo jiné i na zvyklostech, pokud jde o větrání a vytápění. Jen výměnou oken se ztráty sníží o více jak polovinu, v celkových nákladech na vytápění to může představovat asi 15 až 25 procent,“ vyčíslil náklady a nastínil výši úspor jednatel MRA Robert Masarovič, MSc, MBA, DBA.

Jednatel MRA Ing. Jiří Lankočí přiblížil postup prací: „Harmonogram je rozdělen na několik etap, nyní se pracuje na výměně oken v budově podnikatelského centra na ulici Palackého 2 a během měsíce května zhotovitel stavby zahájí práce na rekonstrukci teras budovy na ul. Jaroslava Seiferta 8, kde budou následně také vyměněna stávající okna za 6 ti komorová s izolačním trojsklem.“ Nájemci byli už na konci března a začátku dubna seznámeni s postupem, aby se mohli na omezení své činnosti na nezbytně nutnou dobu připravit. Po dobu rekonstrukce se musí smířit s tím, že v blízkosti nákladové rampy a již zmíněných teras nebudou moci parkovat. S dokončením prací v obou objektech se počítá do konce července.

V minulém roce proběhly v obou nebytových objektech pouze dílčí opravy. V ulici Palackého 2 – lokální oprava hydroizolace, na ulici Jaroslava Seiferta 8 to bylo statické sepnutí uvolněných železobetonových vstupních „portálů“.

Palackého: Okna se budou měnit po patrech, nyní se pracuje ve 4. patře

O tomto diskutuje “Nebytové objekty budou mít nová okna, nový nátěr fasády a opravené terasy

  1. Zpětný odkaz: ข้อดีหากท่านปั่นสล็อตกับ 2Lotvip

  2. Zpětný odkaz: most potent psilocybin mushroom​

  3. Zpětný odkaz: cozy christmas ambience

  4. Zpětný odkaz: รับทำวิจัย

Přidávání komentářů uzavřeno.