Město Havířov spustilo avizovanou výměnu výtahů. Moderní komponenty a elektronické systémy zajišťují jejich vysokou bezpečnost a spolehlivost

Bezpečnost, spolehlivost, obsluha, komfort to jsou důvody, proč se začnou výtahy v havířovských městských bytech měnit. Jedná se o prvních pět výtahů v těchto bytových domech: v ulici K.V. Raise č.p. 8, 10, 12, 14 v Havířově – Město a bytový dům v ulici Kubelíkova č.p. 10 v Havířově – Podlesí.  Nové výtahy budou odpovídat platným normám a předpisům.

Stavební přípravy už začaly tento týden, během vánočních svátků bude klid, pokračovat se bude hned zpočátku ledna. Během prosince bude probíhat dovoz materiálu a přípravné práce na opláštění výtahových šachet. V ulici Kubelíkova č.p. 10 se začalo už tento týden, v ulici K.V. Raise 8,10 přivezou stavební materiál v pondělí 16. ledna, do bytového domu K.V. Raise č.p. 12, 14 pak 18. ledna.

V průběhu výměny výtahu se celý dům stane součástí stavby. Dojde k omezení pohodlí obyvatel, které je dané nejen tím, že je výtah nepojízdný, ale i především kvůli stavebním pracím, bourání, vrtání a hluku. „Harmonogram je ale připravený tak, aby se snížila odstávka výtahu na minimum. Samotná doba výměny výtahu bude trvat od čtyř do šesti týdnů – jedná se o dobu, kdy bude výtah mimo provoz. Použití nových technologií a vyspělých metod výroby přinese podstatné zvýšení komfortu, snížení hlučnosti, nové výtahy budou rychlejší a technologicky odpovídat současným normám,“ přiblížil primátor města Josef Bělica. 

Během realizace bude zajištěn jako u všech staveb technický dozor MRA a dodavatel bude komunikovat se zástupcem domu, informovat ho o harmonogramu prací, současném stavu a plánovaném postupu montáže. Správce pak tyto informace vyvěsí na nástěnkách. Lidé tak budou mít přehled o chystaných pracích a době, jak dlouho budou jednotlivé práce vykonávány,“ uvedl jednatel Městské realitní agentury Róbert Masarovič.

Jako všechny stroje podléhají také výtahy po dlouhých letech provozu opotřebení. „U starých typů dochází k pomalejšímu rozjezdu, tvrdšímu dojezdu, nebo dokonce k zastavení mezi stanicemi. V některých případech se po přetížení již nerozjedou vůbec. Město Havířov už vloni rozhodlo, že technický stav 139 výtahů ze 70. let minulého století je nevyhovující natolik, že nemá smysl je opravovat, a musí dojít k celkové výměně. Protože se jedná o náročný proces, počítáme s jeho rozvržením do několika etap,“ řekl jednatel MRA Jiří Lankočí a doplnil, že v první etapě by mělo být vyměněno padesát kusů výtahů.

V horizontu plánovaných pěti let se investice města do výtahů ročně vyšplhají na více než 36,1 milionů korun,“ vysvětlil primátor města Havířov Josef Bělica s tím, že k celkové sumě je nutné připočíst cenu za projekty, která se může pohybovat v rozmezí 4 až téměř 7 milionů korun. „Bezpečnostních prvků je celá řada a lze říci, že nový výtah je v podstatě nejbezpečnějším dopravním prostředkem,“ dodal primátor Bělica.

 

 

O tomto diskutuje “Město Havířov spustilo avizovanou výměnu výtahů

  1. Zpětný odkaz: 늑대닷컴

  2. Zpětný odkaz: Web Hosting

  3. Zpětný odkaz: pgslot

  4. Zpětný odkaz: buy driving license

  5. Zpětný odkaz: ambience

  6. Zpětný odkaz: peaceful music

  7. Zpětný odkaz: youtube automation niches

Přidávání komentářů uzavřeno.