Investice za více než 27 milionů korun zkvalitnila bydlení, sanací prošly další dva bytové domy

Městská realitní agentura dokončila sanace domů v ulici Dlouhá třída 81 c, d v Havířově-Podlesí za více než 12,9 milionů korun a domu ulici Dlouhá třída č.p. 20-24 v městské části Havířov-Město za částku přesahující 14 milionů korun.

„Celková výše činí u této investice 27 milionů korun (přesně 27 049 673 Kč). Obě stavby probíhaly v zimních měsících a to znamená, že dokončovací práce se budou dělat s ohledem na klimatické podmínky,“ upřesnil jednatel MRA Róbert Masarovič. Jedná se o dokončení omítek soklu a kolem portálu vstupních dveří, nátěr antigrafitti na fasádu, jemné terénní úpravy včetně vysetí trávy a dokončení stříšek nad vstupy. Oba bytové domy jsou zatepleny a mají novou střešní krytinu.  Vstupní dveře jsou z hliníku s prohazovacími poštovními schránkami, z přední i zadní strany vstupů do domů jsou nad dveřmi stříšky.  Z venku jsou viditelné další změny – balkony mají nové zábradlí a v nejvyšším patře je chrání stříšky. Sanace zahrnovala lokální opravu hydroizolace, kdy došlo k výměně okapových chodníků a zateplení soklu.  Výraznou proměnou prošel suterén, který je nově zateplený. Sklepní boxy mají nové ocelové zárubně a staré laťovky nahradily klasické dveře s odvětráváním.

Ve společných prostorách byla provedena generální oprava elektroinstalace.  Nové rozvody vedou od hlavních jističů v rozvaděčích společných prostor až po rozvaděče v bytech. „Nájemníci ocení zvýšení bezpečnosti díky propojení elektrického vrátného s domofony – tedy zvonky a komunikátory v bytech. Jedná se o nová zařízení, aby byla kompatibilní s novými zvonkovými tably,“ přiblížil jednatel MRA Jiří Lankočí. Na chodbách jsou nová zábradlí, položena nová dlažba včetně čisticí zóny za vstupy. Společné prostory jsou čerstvě vymalovány. Z přední strany domů jsou upraveny přístupové chodníky.

U domu v ulici Dlouhá třída 20-24 byla navíc provedena instalace směšovacího uzlu ÚT včetně měření a regulace a zateplen půdní prostor. Střecha domu v ulici Dlouhá třída 81 c, d byla před pokládkou nové krytiny nově zateplena.

 

Fotogalerie z opravy domu Dlouhá 20-24

   

 

Fotogalerie z opravy domu Dlouhá 81 c,d

O tomto diskutuje “Investice za 27 milionů zkvalitnila bydlení

  1. Zpětný odkaz: https://knightsarmamentcompany.com/

  2. Zpětný odkaz: dewajitugroup

  3. Zpětný odkaz: naakte borsten

  4. Zpětný odkaz: discover here

  5. Zpětný odkaz: news

  6. Zpětný odkaz: jarisakti

  7. Zpětný odkaz: ทีเด็ดฟุตบอล

Přidávání komentářů uzavřeno.