Úsporu energií a zvýšení komfortu přinese rozsáhlá rekonstrukce domu na Slezské ulici

Rekonstrukce obytného domu na ulici Slezská, č.p. 766, 767 v části Havířov – Město je v plném proudu. Probíhají přípravné práce, hotovo by mělo být do konce září letošního roku.  Náklady na tuto sanaci dosahují částky 21 586 439 korun včetně DPH.

„Jedná se o standardní sanaci bytového domu, kdy je kladen důraz na zlepšení tepelně technických vlastností domu, úsporu energií a zvýšení komfortu nájemního bydlení,“ řekl jednatel MRA Robert Masarovič, MSc, MBA, DBA. „Souběžně vyměníme nevyhovující elektroinstalace v bytech, kde jsou ještě ty původní. Nájemníci již byli o této skutečnosti prostřednictvím správce informováni a nyní jsou vypsány veřejné zakázky na výběr zhotovitelů těchto oprav,“ vysvětlil jednatel MRA Ing. Jiří Lankočí. 

Rekonstrukce obsahuje zateplení půdního prostoru a fasády, rekonstrukci střechy včetně výměny střešního pláště, opravu hydroizolace spodní stavby, rekonstrukci balkónů včetně zábradlí, výměnu vstupních dveří a sanaci vstupních schodišť před domem. Součástí je rekonstrukce elektroinstalace společných prostor a suterénu, výměna rozvodu STA včetně antény ve standartu DVB-T2 a instalace nových domovních komunikátorů. V suterénu bude zateplen strop, vyměněny dveře včetně dveří do kójí. Kromě výše uvedených prací dojde k rekonstrukci topného systému ve smyslu měření a regulace s lehkým zásahem v bytech, kde budou vyměněny ventily a hlavice radiátorů.

Aktuální práce na stavbě přiblížil jednatel MRA Ing Jiří Lankočí: „Bylo demontováno původní ocelové potrubí teplovodu a odstraněny dřevěné laťové dveře sklepních boxů včetně zárubní. Na západní straně domu probíhají práce na hydroizolaci spodní stavby. Dokončeno je osekání na západní a jižní straně obytného domu, demontuje se zábradlí balkonů a bourá betonová dlažba. Ve společných prostorách domu se odstraňují nánosy původní malby.“

O tomto diskutuje “Úsporu energií a zvýšení komfortu přinese rozsáhlá rekonstrukce domu na Slezské ulici

  1. Zpětný odkaz: บ้านมือสอง

  2. Zpětný odkaz: https://www.advantageja.eu/supplements/phenq-reviews-know-ingredients-pros/

  3. Zpětný odkaz: relaxing piano music

  4. Zpětný odkaz: snow jazz

  5. Zpětný odkaz: bass japanese type beats

Přidávání komentářů uzavřeno.