Přehled letošních investic do bytového i nebytového fondu města Havířov

 1/ Výměna výtahů představuje nejzásadnější počin města Havířov za posledních 35 let.  Ambiciózní harmonogram je v předstihu naplněn

Rok 2021 je významný především obrovskými investicemi do výměny starých výtahů. Jedná se o nejzásadnější počin města Havířov za posledních 35 let. Městská realitní agentura, s.r.o. má pro letošní rok rozpočet 154 milionů korun a jeho čerpání odpovídá naplánovanému harmonogramu, který je už skoro naplněn. Z letos plánovaných výměn 109 ks výtahů již bylo dokončeno a uvedeno do provozu 99 kusů. Jde o největší investiční akci v rámci výměny výtahů v celé ČR.

2/ Investice do sanací v roce 2021 představují zhruba 143,5 milionů korun

Přehled investic do sanací

Na pět velkých sanací bytových domů vyčlenilo město Havířov letos zhruba 143,5 milionů korun,“ uvedl jednatel MRA Robert Masarovič, MSc, MBA, DBA, LL.M.

Dokončeno

  • sanace obytného domu Máje 2, Havířov-Město, která stála přes 20 miliónů korun
  • sanace obytného domu Dlouhá třída 34-42, Havířov-Podlesí za více než 17,5 milionu korun
  • těsně před dokončením je ještě dům na ulici Slezská 2-4, Havířov-Podlesí, oprava za zhruba 20 milionů korun.

Probíhá

  • přes 52 milionů korun spolkne už probíhající sanace obytného domu Gagarina 22-28, Havířov-Podlesí, která je největší a také logisticky nejnáročnější
  • více než 35 milionů korun je rozpočet na rozsáhlou sanaci obytného domu Dlouhá třída 73-79, Havířov-Podlesí, kde budou práce trvat do konce listopadu

Nyní podepsána smlouva na Rekonstrukci obytného domu ul. Slovanská 8-12, Havířov-Město za přibližně za 28,4 milionů korun.

Elektroinstalace

Souběžně s realizací sanací se snaží MRA měnit nevyhovující elektroinstalace v těch bytech, kde jsou ještě ty původní vedené v hliníku.

3/ Opravy volných bytů a náklady na rozdělení 2 ks bytů o velikosti 5+1 na 6 ks bytů o velikosti 2+1 si letos vyžádaly už 52 milionů korun.

4/ Letos přišly na řadu také komerční objekty za 11,6 milionu korun

„Firmy, podnikatelé a živnostníci, kteří mají pronajaté prostory v objektu na Palackého ulici 689/2 provozovaném jako podnikatelské centrum a bývalé mateřské školky na ulici Jaroslava Seiferta 8 mají komfortnější prostředí. Výměna všech oken, montáž nových vnějších i vnitřních parapetů, zednické opravy, malířské práce a nátěr dotčené části fasády si vyžádaly investici ve výši 11,6 milionů korun. Navíc v budově na ulici Jaroslava Seiferta prošly kompletní rekonstrukcí terasy,“ přiblížil jednatel MRA Ing. Jiří Lankočí.

 

 

O tomto diskutuje “Přehled letošních investic

  1. Zpětný odkaz: spore works

  2. Zpětný odkaz: เครื่องกรองน้ำ coway

  3. Zpětný odkaz: ข่าวบอล

  4. Zpětný odkaz: nagaway สล็อต

Přidávání komentářů uzavřeno.