Pokračuje čištění fasád městských domů

Městská realitní agentura nechala vyčistit fasádu na čtyřpodlažním domě v Uzavřené ulici v Havířově. Během tří dnů se podařilo zbavit nečistot plochu o velikosti 1618 m², náklady činily 153 tisíc korun.

„Cena za tuto zakázku byla příznivá, náklady na vyčištění 1 m² jsou 95 korun. Vlastník městských bytů město Havířov má v plánu nechat vyčistit další domy, realizace bude v roce 2020,“ přiblížil jednatel MRA Róbert Masarovič.

„Celkovou částku musí ještě schválit Rada města Havířov do konce tohoto roku. V našem harmonogramu na příští rok s tím počítáme,“ doplnil jednatel MRA Jiří Lankočí.

Znečištěná fasáda domu v Uzavřené ulici byla odborně zbavena povlaku ze smogu, nevzhledných usazenin prachu a výparů z kuchyní. Průběh čištění fasády spočívá v použití horké vody, která je hnaná pod velkým tlakem tryskou na omítku, a tak ji zbavuje nečistot. Teplo uvolňuje a likviduje mikroorganismy ošetřovaného povrchu. Zelené zabarvení zmizí spolu s nimi a objeví se zářivá původní barva povrchu. Když jsou odstraněny mikroorganismy, zelený povlak z řas a plísní, je nanesen fungicidní nástřik.

Mikroorganismy – řasy, černé plísně a jejich spory jsou škodlivé pro zdraví člověka. Šíří se vzduchem kolem celého domu, pronikají i dovnitř.  Zateplení může snižovat cirkulaci vzduchu. Ve vlhku s nedostatkem slunce nestíhají zdi pořádně proschnout, proto bývá často viditelně postižená severní strana domu.

 

 

Fasáda v původním stavu před čištěním

Fasáda z boku před vyčištěním

Výsledek čištění

Fasáda po vyčištění

O tomto diskutuje “Pokračuje čištění fasád městských domů

  1. Zpětný odkaz: 티비위키

  2. Zpětný odkaz: gangsta music

  3. Zpětný odkaz: best gangster rap mix

  4. Zpětný odkaz: http://vvaldezphoto.com/?wptouch_switch=mobile&redirect=https://ecgma.co.za/

  5. Zpětný odkaz: calm music

  6. Zpětný odkaz: Buy Kimber Ultra Covert Online

  7. Zpětný odkaz: Webb.org

Přidávání komentářů uzavřeno.