V roce 2021 se podařilo naplnit všechny plány včetně úspěšné výměny více než stovky výtahů

Celkový počet bytů, které spravuje Městská realitní agentura pro jejich vlastníka Město Havířov a kde bydlí aktuálně 14 100 nájemníků, je 7 678. Rok 2021 byl významný z hlediska obrovských investic do výměny výtahů a rekonstrukcí domů včetně podnikatelských objektů včetně dalších nemalých částek do zvýšení komfortu a zvelebení bydlení. Co bylo v plánu, tak se dokončilo.

„Investovalo se přes 154 milionů korun do výměny starých 109 kusů výtahů, harmonogram se podařilo realizovat dokonce v předstihu. Investice do sanací činily v roce 2021 zhruba 143,5 milionů korun, konkrétně byly rekonstruovány čtyři domy a dva komerční objekty. Opravy volných bytů a náklady na rozdělení 2 ks bytů o velikosti 5+1 si vyžádaly přes 52 milionů korun. Investovalo se do výše vybraného inkasa z nájemného,“ vyčíslil jednatel MRA Robert Masarovič, MSc, MBA, DBA, LL.M.

Aktuální skladbu bytů upřesnil jednatel MRA Ing. Jiří Lankočí: „V portfoliu 7 678 bytů je nejvíce o velikosti 3+1, těch je 3 192. Následuje 2 627 bytů 1+2, 440 ks bytů o velikosti 0+1, 381 ks bytů 1+1, 375 ks bytů 1+4. V široké nabídce jsou malé bezbariérové byty i bydlení pro matky s dětmi. Volných bytů bylo na konci loňského prosince 360,“ a dodal, že každý nájemce může využít novinku zavedenou v loňském roce, a to havarijní službu. Městská realitní agentura v případě nenadálých havárií vyšle do bytu svoje zaměstnance, nejčastěji instalatéry, topenáře, elektrikáře a plynaře. Za období leden až prosinec 2021 eviduje MRA přes 390 výjezdů.  V průběhu pracovní doby od 6,30 do 15 hodin od pondělí do pátku mohou lidé kontaktovat přímo MRA: 596 416 270. V pozdějších hodinách a o víkendech se nabízí možnost využít stejnou linku 596 416 270, kde se ozve operátor dispečinku Havířovské teplárenské společnosti, který má k dispozici seznam našich sloužících odborníků MRA a kontakty na ně.

Počet ukončených rekonstrukcí domů v roce 2021

 • 1. máje 2, Havířov – Město přes 20 milionů korun
 • J. Gagarina č.p.22 ­- 28 v Havířově – Podlesí za 52,3 milionů korun
 • Dlouhá třída č.p. 73-79 v Havířově – Město za 35,5 milionů korun
 • Slezská č.p. 2 až 4, Havířov – Podlesí za 28,4 milionů korun

Rekonstruované komerční objekty v roce 2021

 • Podnikatelské centrum v Palackého ulici 689/2 Havířov – Město
 • bývalá mateřská školka na ulici Jaroslava Seiferta 8 Havířov – Město

V rámci zvyšování bezpečnosti bydlení a komfortu v městských bytech MRA pokračovala v roce 2021 ve výměně nevyhovujících bytových elektroinstalací ať už v rámci realizovaných sanací nebo v jiném režimu. „Generální opravy starých elektroinstalací se prostřednictvím společnosti Městská realitní agentura, s.r.o. provádí nejen v uvolněných bytech či v sanovaných domech, ale i na základě individuální domluvy s nájemcem, kde lze bezplatně provést generální opravu staré elektroinstalace v kterémkoli městském bytě. Práce trvají zhruba 5 dní a zahrnují opravy omítek, malování a základní úklid. Opravená elektroinstalace nemá vliv na výši nájemného,“ potvrdil jednatel MRA Robert Masarovič, MSc, MBA, DBA, LL.M.

V důsledku trvající pandemie onemocnění COVID-19 byly možnosti využití naší Bonus Card u některých smluvních partnerů v posledních dvou letech značně omezeny. „Z těchto důvodů jsme se rozhodli prodloužit platnost všech dosud vydaných MRA Bonus karet, a to včetně karet s již uplynutým datem platnosti. Tímto držitelům karet MRA Bonus Card oznamujeme, že všechny dosud vydané karty zůstávají v platnosti do 31. prosince 2023. Prodloužení platí automaticky, není třeba si o něj žádat,“ uzavřel jednatel MRA Ing. Jiří Lankočí.

O tomto diskutuje “Podařilo se naplnit všechny plány, rok 2021 byl úspěšný

 1. Zpětný odkaz: เครื่องสำอางค์เกาหลี

 2. Zpětný odkaz: fernsehgrößen

 3. Zpětný odkaz: Hunter898 แจกเครดิตฟรี

 4. Zpětný odkaz: bamboo water fountain healing

 5. Zpětný odkaz: ราคาบอลออนไลน์ เว็บแทงบอล เชื่อถือได้

 6. Zpětný odkaz: bossa nova mix

 7. Zpětný odkaz: http://www.wematurelesbians.com/thumbs/?s=&l=&u=https://gasdank.com/

Přidávání komentářů uzavřeno.