V posledních třech letech stoupá počet uvolněných bytů po zemřelých

Zatímco v roce 2019 se Městské realitní agentuře vrátilo po zemřelých nájemnících 9 bytů, o rok později to bylo 108 a vloni 122. Na tomto nárůstu se pravděpodobně podepsala pandemie. Drtivá většina těchto bytů je v původním stavu. Volné byty musí projít celkovou rekonstrukcí, což stojí nemalé prostředky.

Jednatel MRA Robert Masarovič, MSc, MBA, DBA, LL.M. vyčíslil náklady: “V průměru to činí mezi 250 až 350 tisíci korunami. Když není byt v úplně původním stavu, bývá zpravidla opravena pouze elektroinstalace. Pak jsou náklady snížené pouze o tuto částku. Město ale tyto náklady do nájmu nepromítá.“

„Faktické vyklizení bytu může trvat i několik měsíců. I když by příbuzní měli vrátit byt prázdný, často to musíme zajišťovat sami. Pak udělá náš technik soupis všech oprav, které MRA soutěží, firma má lhůtu 30 dnů na opravy. My sami měníme pouze topná tělesa. Když to jde vše podle plánu, do 2 měsíců může být byt znovu v nabídce,“ vysvětlil jednatel MRA Ing. Jiří Lankočí.

Primárně se provádí elektrorevize, plynorevize a potom dochází ke kompletní opravě bytu. Udělá se GO elektroinstalace, udělají se nové omítky, nové podlahy a potom kompletní výměna sociálních prvků, vymění se kuchyňská linka.

Městské realitní agentuře v Havířově se ročně vrátí zhruba 450 bytů. A to z důvodu, že se lidé stěhují, nebo umřou. Celkový počet bytů, které spravuje Městská realitní agentura pro jejich vlastníka Město Havířov a kde bydlí aktuálně 14 100 nájemníků, je 7 678. Největší zájem o bydlení je v centru města, nejmenší pak na Šumbarku, kde je i nejvíce volných bytů.

O tomto diskutuje “Počty uvolněných bytů po zemřelých se v posledních letech zvyšují

  1. Zpětný odkaz: result hongkong

  2. Zpětný odkaz: โรงแรมสุนัขเข้าได้

  3. Zpětný odkaz: บริการรับจด อย

  4. Zpětný odkaz: ksg410

  5. Zpětný odkaz: DevOps Consulting

Přidávání komentářů uzavřeno.