Městská realitní agentura podpoří nemocnici a domov pro seniory

Jednatelé Městské realitní agentury schválili mimořádné finanční dary. V rámci sociální odpovědnosti podpoří půl milionem korun Nemocnici Havířov a Domov seniorů Helios. Tato částka se dělí rovným dílem. Oddělení ORL havířovské nemocnice dostane operační laser na šetrné odstranění mandlí a klienti s Alzheimerovou chorobou a demencí budou mít k dispozici relaxačně polohovatelné křeslo určené ke zklidňujícím terapiím.

MRA Havířov se podílí na dosahování veřejně prospěšných cílů například v oblasti sociální, kulturní, vzdělávací nebo sportovní na území města Havířova a přilehlém regionu.  Na aktivity městských organizací a spolků je v rozpočtu pravidelně vyčleněno zhruba 200 tisíc korun. Jedná se buď o přímou finanční podporu nebo věcné dary. „Letos jsme schválili nad rámec těchto aktivit částku ve výši 500 tisíc korun – Nemocnici Havířov ve výši 250 tisíc korun a Domovu seniorů také 250 tisíc korun,“ upřesnil jednatel MRA Róbert Masarovič, MSc, MBA, DBA, LL.M.  

V sociálních službách si váží každé podpory ať už se jedná o sponzorské poskytnutí ochranných pomůcek, věcných či peněžitých darů. Obrovský vděk vyjádřil ředitel Domova seniorů MUDr. Milan Dlábek: „V plánu je nákup speciálního relaxačně polohovatelného křesla, jehož pořizovací náklady mnohonásobně převyšují naše možnosti. Bez finanční podpory bychom křeslo za více než čtvrt milionu korun nemohli z našeho rozpočtu nikdy pořídit. Měli jsme ho už zapůjčené a vyzkoušeli u klientů s Alzheimerovou nemocí a demencí. Během terapie došlo u všech klientů ke zklidnění a celkové pozitivní kompenzaci zdravotního stavu. Křeslo budeme využívat ve středisku Helios, v budoucnu i ve středisku Luna.“ Domov seniorů poskytuje pobytové sociální služby v nepřetržitém provozu aktuálně 270 seniorům ve dvou objektech: Středisku Helios, kde pobývá 86 klientů a Středisku Luna se 184 klienty.

Městská realitní agentura stejně jako její zřizovatel Statutární město Havířov vychází vstříc nemocnici v řešení bytové situace jejích zaměstnanců. „I nad rámec těchto aktivit bych chtěl poděkovat za finanční částku 250 tisíc korun, kterou se rozhodla MRA naší nemocnici darovat.  Zakoupíme operační laser pro miniinvazivní odstranění krčních mandlí, který jsme dosud neměli.  Laserové operace odstranění krčních a nosních mandlí jsou trendem, který přináší benefity zejména pro dětské pacienty jako například rychlost a vysoká bezpečnost zákroku, menší pooperační bolestivost, příznivější hojení a také schopnost organismu zastavit krvácení,“ upřesnil ředitel Nemocnice Havířov Ing. Norbert Schellong, MPH. Nemocnice je jediným akutním lůžkovým zdravotnickým zařízením na území města Havířova a poskytuje zdravotní služby až 130 000 obyvatelů Havířova a okolí. V některých oborech jako hematologie, hematoonkologie, psychiatrie, urologie, ORL, geriatrie a infekce je spád až 250 tisíc obyvatel a péče je zajišťována i pro okresy Karviná a Frýdek-Místek.

 

 

 

O tomto diskutuje “Mimořádná podpora míří do Nemocnice Havířov a Domova seniorů

  1. Zpětný odkaz: 다시보기

  2. Zpětný odkaz: cliquez pour plus

  3. Zpětný odkaz: sluggers preroll https://exotichousedispensary.com/product/sluggerz-prerolls/

  4. Zpětný odkaz: Albino penis envy mushrooms

  5. Zpětný odkaz: More Info

  6. Zpětný odkaz: cafe music

  7. Zpětný odkaz: jarisakti

Přidávání komentářů uzavřeno.